RODZINA

Ogromnie się cieszę, że moje kadry przykuły Waszą uwagę, byłoby mi niezmiernie miło uczestniczyć w najpiękniejszych momentach Waszego życia. Jeżeli zaprosicie mnie do swojego świata obiecuję, że będziecie się czuli komfortowo przed moim obiektywem, nawet jeżeli uważacie, że zdjęcia to nie Wasza bajka 🙂

Nie bójcie się pozowania, sztywnej atmosfery, jestem z Wami po to, aby uwiecznić Was w naturalnych, nieskrępowanych momentach. Nie ustawiam Was do konkretnych póz, dyskretnie nakierowuję i podpowiadam co wygląda lepiej na danym ujęciu. Najlepiej byście byli sobą, śmiali się i zachowywali jak zwykle, spacerując, siedząc obok siebie, rozmawiając, trzymając się za ręce.

 

Na sesje czy to rodzinną, ciążową, noworodkową lifestylową najlepiej ubrać się wygodnie. Dobrze jest jeżeli pasujecie do siebie stylem ubrań i kolorystyką, nie łączmy wielu wzorów. Ubrania powinny być bez zbędnych emblematów, napisów. Najlepiej aby na stopach nie było skarpetek, one nigdy nie wygadają dobrze na zdjęciach. Albo buty, albo bose stopy 🙂 Do sesji ciążowych posiadam w studio kilka sukienek, zawsze mogę je również zabrać w plener.

Jeżeli nie skorzystasz z usług profesjonalnej wizażystki, nie bój się w dniu sesji pomalować bardziej niż zwykle, pamiętaj jednak aby zbytnio nie eksperymentować, sprawdzone triki i to jak lubisz się malować będą najlepsze. Podkreśl oczy, zaznacz policzki, zdjęcia bardzo „zjadają” makijaż. Zwykle gdy wydaje nam się, ze jesteśmy zbyt mocno pomalowane, na zdjęciach wyglada to właśnie idealnie. W ciepłe i upalne dni pamiętajmy o zmatowieniu skóry twarzy, aby się niepotrzebnie nie świecić 🙂 Jeżeli w dniu sesji pojawią się na Waszej twarzy wypryski lub zadrapanie, nie przejmujcie się, takie drobne niedoskonałości na pewno zretuszuję w procesie obróbki.

Prócz studia, które posiadam, a które jak to mawiają klienci z zewnątrz niepozorne, a w środku przytulne i jasne możecie do rodzinnych sesji zdjęciowych wybrać Wasze naturalne otoczenie. Może to być Wasz dom, sypialnia, pokój dziecięcy czy ogródek. Idealne są również plenery, które kojarzą nam się z rodzinnym spędzaniem czasu i relaksem, zwykle proponuję w takim przypadku łąkę za miastem, plażę, las czy park.
Planując jednak sesję w domu pamiętajmy, aby nie było na zdjęciu niechcianych elementów, takich jak porozrzucane ubrania czy inne niechciane przedmioty, aby kadr był czysty i nic innego nie rozpraszało na nim uwagi.

Niebagatelną, a może nawet najważniejszą rolę na zdjęciu odrywa pora dnia w jakiej wykonujemy zdjęcia, czyli światło. Światło czyni magię, możemy dzięki niemu popsuć zdjęcia jak i sprawić, że będzie niepowtarzalne. Dlatego planując sesję w dni bardzo słoneczne pamiętajmy, że niewykonalnym jest zrobić to w samo południe, kiedy słońce jest w zenicie i jest najintensywniejsze. Najlepsza jest pora na godzinę, dwie przed zachodem słońca lub tuż przed wschodem (gdyby byli chętni na wczesne wstawanie:) )
Podobnie z fotografowaniem w domu, czy studio, choć tutaj możemy zrobić to prawie o każdej porze, jeżeli mamy w domu delikatne zasłonki, które zmiękczą światło.
Inaczej wyglada fotografowanie zimą i jesienią w plenerze, tutaj mamy niemal cały dzień, musimy tylko brać pod uwagę godziny zachodu słońca ponieważ dni w tych porach są bardzo krótkie.

Możecie skorzystać z oferty sesji rodzinnych, ciążowych, dziecięcych, noworodkowych lifestylowych czy to reportażu z okazji chrztu lub komunii.