Regulamin sesji zdjęciowych

Poniższe informacje powstały, aby uczestnictwo w sesji było dla Was bezproblemową, miłą przygodą z cudownymi efektami i wspomnieniami.

Każdy klient to dla mnie wielkie wyróżnienie, a praca fotografa to spełnienie pasji, niemniej ważne jest aby zapoznać się z zasadami mojej pracy, by cała współpraca przebiegła bez żadnych niedomówień.

Zgoda na sesję zdjęciową jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. 

 1. Potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim portfolio oraz akceptujecie wizję wykonywanych przeze mnie  zdjęć, styl fotograficzny, formę wykonywania pracy oraz autorską obróbkę.
 2. Na finalny efekt zdjęć ma wpływ wiele czynników, pogoda, wybór miejsca,  jak również Wasze przygotowanie i nastawienie, czasami estetyka zdjęć może nieco odbiegać od prezentowanej w portfolio.
 3. Istnieje możliwość zmiany terminu sesji w przypadku choroby, zdarzenia losowego lub pogody (w przypadku sesji plenerowej).
 4. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 5. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi:
  10 zł- poczta , 15 zł- paczkomat, 20 zł-kurier
  Dane do przelewu:
  NICEART SP. Z O.O., ul. Szkolna 24J, 42-512 Malinowice NIP:  625 247 1819
  Nr konta: 66 1140 2004 0000 3402 7950 9717
 6. Fotograf nie oddaje nieobrobionych ujęć.  Polegając na swoim zmyśle estetyki to ja dokonuje selekcji zdjęć do kompleksowej obróbki i  decyduje o finalnym wyglądzie fotografii włączając w to zakres i natężenie obróbki cyfrowej oraz konwersję zdjęć do czerni i bieli. Obróbka fotografii oraz delikatny retusz obejmują poprawkę niedoskonałości skóry przy bliskich ujęciach, które w sposób rażący wpływają na estetykę fotografii w moim subiektywnym odczuciu.
 7. Przy publikacji zdjęć przez klienta nie wyrażam zgody na nakładanie innych kolorystycznych filtrów, dokonywania modyfikacji, które mają wpływ na wygląd oddanych przeze mnie zdjęć, prawa autorskie należą do fotografa.
 8. Standardowy czas oczekiwania na gotowe zdjęcia to ok. 14 dni roboczych.
 9. Gotowe zdjęcia przesyłane są w galerii do przejrzenia i wyboru. Za pośrednictwem galerii (zaznaczając zdjęcia serduszkiem lub podając mi numery) wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem.  Po wyborze i ewentualnej dopłacie za dodatkowe ujęcia (opłata za dodatkowe ujęcia podana jest w ofercie) Wszystkie zdjęcia w dużej rozdzielczości przesyłane są linkiem do rozpakowania na komputer. Zdjęcia wybrane do druku oddaję po ok. 2/3 tygodniach od dokonania wyboru.
 10. Fotografie będące efektem sesji bądź reportażu przechowuję:
  -w formie .RAW (oryginalne pliki, prosto z aparatu) – pół roku na moich dyskach cyfrowych
  – w formacie JPG (zdjęcia poddane obróbce i przekazane klientowi) – przez 12 miesięcy po oddaniu  gotowych zdjęć.
  Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania. Klient zobowiązany jest we własnym zakresie do zadbania o trwałą archiwizację otrzymanego materiału (najlepiej w kilku kopiach, tej cyfrowej, jak i drukowanej).
 11. Zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.
 12. Dla każdego twórcy możliwość pokazania efektów swojej pracy jest bardzo ważna, dlatego będzie mi bardzo miło jeżeli zgodzicie się na zaprezentowanie efektów naszej współpracy na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych. Zgodę możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii i oczywiście zgodnie z prawem cofnąć w każdej chwili.
 13. Po przekazaniu Wam zdjęć uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, do rozpowszechniania, drukowania lub powielania. Możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać.
 14. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak sprzedaż, reklamowanie, promowanie własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

Regulamin obowiązuje od dnia  01.01.2020r.

kontakt@mchrzanowska.pl

tel. 505188715